Suuõõne hügieen ja valgendamine
Kaasaegne profülaktika, suuõõne hügieen ja hammaste valgendamine on tervise ja eneseusu pant.
Suuõõne hügieeni toetatakse regulaarse hambakivi ja katu puhastamisega.
Ebaõige ja ebaregulaarse hoolduse korral kogunevad hammastele mikroobid ning moodustub hambakatt. See omakorda võib kujuneda hambakiviks. Kivi ja katu regulaarse puhastamiseta hakkavad bakterid ärritama igemeid, mis tingib igemepõletiku ja erinevaid haiguseid.
Suuõõne haiguste profülaktikaks tuleb regulaarselt puhastada hambaid, aktiivselt kasutada hambaniiti ja vähemalt kaks korda aastas käia stomatoloogi vastuvõtul.
Teie soovil töötab arst välja individuaalse suuõõne hügieeniplaani (ultraheli puhastus, soodaga puhastamine, küretaaž).
Soodaga puhastamine
Air Flow’d (soodaga puhastamine) kasutatakse pigmentatsiooni ja pehme katu eemaldamiseks hamba pinnalt.
Air Flow mõjutab kattu joaga, mis koosneb bikarbonaatnaatriumi (sooda) põhise pulbri, vee ja suruõhu segust. Lahust kantakse hammastele rõhu all, puhastades õhk-abrasiivtöötluse tulemusel hammast katust ja pindmisest pigmentatsioonist.
Valgendamine
Hammaste värvi mõjutavad vanus, erinevate värvi andvate toiduainete ja teatud ravimite tarvitamine. Meie hambad tumenevad kohvist ja teest, tubakast ja punasest veinist ja isegi ülemäärase fluorisisaldusega hambapastast.
Valgendamine on kosmeetiline protseduur, mille ajal toimub spetsiaalse geeli abil hambastruktuuri valgendamine.
Meie spetsialistid aitavad kindlaks määrata hammaste valgendamise optimaalse meetodi. Valgendamist võib teha nii kabinetis, kui kodustes tingimustes (individuaalsete või universaalsete suukaitsmetega).
Tüsistuste vältimiseks määrab arst-stomatoloog valgendamise protseduuri alles pärast kõikide hammaste seisundi kontrolli. Enne valgendamist tuleb teha terve rida hügieeniprotseduure, millede kord määratakse kindlaks esmasel konsultatsioonil. Sellisteks protseduurideks võivad olla hambakatu – ja – kivi eemaldamine, soodaga puhastamine, emaili remineraliseerimine.